Baner sklepu All4m.com
Flaga PLFlaga EN
Panel użytkownika
Wyszukiwarka

XIV Konkurs Piosenki Słowiańskiej - "Perły Piosenki Słowiańskiej"

XIV Konkurs Piosenki Słowiańskiej -

Instytut Filologii Słowiańskiej Biuro Współpracy Międzynarodowej UWr Ośrodek Kultury i Sztuki zapraszają na XIV Konkurs Piosenki Słowiańskiej, który odbędzie się 25.05.2015 roku o godz. 17.00 w Oratorium Marianum UWr

Czytaj więcej... | Komentarze [ 929 ]

Muzyka Węgierskich Żydów

Muzyka Węgierskich Żydów

31 maja zapraszamy do wrocławskiej Synagogi pod Białym Bocianem na koncert węgierskiego zespołu - VESZPREMER KLEZMER BAND.

31.05.2015, niedziela, godz. 18:00
Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej
Synagoga pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7, Wrocław

Czytaj więcej... | Komentarze [ 635 ]

Co nam w duszy gra - muzyka w naszej świadomości i podświadomości

<i>Co nam w duszy gra</i> - muzyka w naszej świadomości i podświadomości

Muzyka wpływa na organizm człowieka – to prawda stara jak świat. Już starożytni intuicyjnie zauważali ten związek. Choć z oczywistych przyczyn nie byli w stanie naukowo go udowodnić, potrafili wykorzystać muzykę do określonych celów. Muzyka była istotnym elementem uroczystości religijnych, w starożytnej Grecji traktowano ją jako część filozofii, i szerzej, jako element kosmosu. Już wtedy zauważono wpływ muzyki na organizm człowieka i zaczęła rozwijać się muzykoterapia.

Czytaj więcej... | Komentarze [ 841 ]

Dlaczego warto umuzykalniać dziecko? - czyli o wartościach dodanych

Dlaczego warto umuzykalniać dziecko? - czyli o wartościach dodanych

Wiadomo powszechnie, że wychowanie muzyczne dzieci i młodzieży wpływa nie tylko na rozwój ich wrażliwości muzycznej oraz „przygotowuje ich do świadomego korzystania z dorobku rodzimej i światowej kultury muzycznej oraz twórczego uczestnictwa w życiu muzycznym kraju”, ale ma także wiele "wartości dodanych". Niektóre z nich wynikają już z samego, nawet nieświadomego obcowania z muzyką (co skutecznie wykorzystuje np. muzykoterapia), inne są efektem czynnego i twórczego uprawiania muzyki.

Czytaj więcej... | Komentarze [ 508 ]

Kula u nogi - czyli wychowanie muzyczne w szkole

Liczba odsłon: 17209
Kula u nogi - czyli wychowanie muzyczne w szkole

Wychowanie muzyczne w szkole podstawowej i gimnazjum jest przedmiotem traktowanym po macoszemu. Nauczyciel muzyki ma do dyspozycji w sumie ok. 100 godzin (2 lata w szkole podstawowej i 1-2 lata w gimnazjum), co uniemożliwia zrealizowanie podstawy programowej MEN. Obecny wymiar obowiązkowych zajęć muzycznych jest bodaj najniższy w dziejach polskiej edukacji i jeden z najmniejszych w Europie. Dla przykładu, w Luksemburgu liczba godzin obowiązkowych to 36 rocznie, a w Portugalii aż 165 godzin rocznie.

Czytaj więcej... | Komentarze [ 1048 ]

Angielsko-polsko-rosyjski słownik terminologiczny stroiciela pianin i fortepianów

Liczba odsłon: 16588
Angielsko-polsko-rosyjski słownik terminologiczny stroiciela pianin i fortepianów

Jest to praca licencjacka autorstwa pani Balbiny Piotrowskiej, studentki lingwistyki na Uniwersytecie Warszawskim.

Wydawało by się, że zawód stroiciela w dobie instrumentów elektronicznych jest skazany na wymarcie. Jednak strojenie i restaurowanie pianin z pewnością jeszcze długo nie zniknie z rejestru zawodów. Powody? Wyobraźcie sobie final konkursu Chopinowskiego grany na fortepianie elektronicznym...

Czytaj więcej... | Komentarze [ 359 ]

Msza Kreolska Ariela Ramireza

Msza Kreolska Ariela  Ramireza

W najbliższy piątek Fundacja Hospicyjna organizuje koncert, z którego cały dochód przeznaczony jest dla chorych z wrocławskiego Hospicjum Stacjonarnego OO. Bonifratrów i Hospicjum Domowego przy Dolnośląskim Centrum Onkologicznym we Wrocławiu. Będzie to słynna Msza Kreolska Ariela Ramireza.

Koncert odbędzie się 18 października 2013 r. w Kościele Marii Magdaleny na Szewskiej 10 o godz. 20.00

Czytaj więcej... | Komentarze [ 537 ]

Festiwal gitarowy Wiosła 2013 w Strzelinie

Festiwal gitarowy Wiosła 2013 w Strzelinie

W ostatni weekend października w Strzelinie odbędzie się festiwal gitarowy "Wiosła 2013". To już druga edycja tego festiwalu, połączonego z warsztatami oraz koncertami wybitnych gitarzystów.

Czytaj więcej... | Komentarze [ 1910 ]

Detektywistyczny konkurs perkusyjny

Detektywistyczny konkurs perkusyjny

Do wygrania 5 kompletów pałek Vic Firth z wiadra oraz bony rabatowe (nawet 12%).

Przed trzy kolejne tygodnie na naszym profilu facebookowym będziemy publikować po 1 zdjęciu pałek z wiadra Vic Firth. Zadanie polega na podaniu imienia i nazwiska perkusisty, do którego dana sygnatura należy.

Czytaj więcej... | Komentarze [ 1586 ]

DaWangGang – sensacja europejskich festiwali world music z Chin po raz pierwszy w Polsce!

DaWangGang – sensacja europejskich festiwali world music z Chin po raz pierwszy w Polsce!

Ethno Jazz Festival zaprasza na archaiczną podróż przez azjatyckie pejzaże, łączącą muzyczną tradycję ze współczesnością.
22.10.13 godz.20.00 Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7 Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem DAWANGGANG 大忘杠 ( Chiny)
bilety: 60 zł – I miejsca, 45 zł – II miejsca, 35 zł – III miejsca, 25 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)
Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl

Czytaj więcej... | Komentarze [ 352 ]

Mollenhauer i All4m na Schola Cantorum Kalisz 2013

Mollenhauer i All4m na Schola Cantorum Kalisz 2013

W dniach 21-26 stycznia 2013 do Kalisza zjechało kilkuset młodych, "niedzisiejszych" artystów, zakochanych w muzyce średniowiecza, baroku i renesansu.

To wielkie święto muzyki dawnej uświetniła wystawa wiernych kopii dawnych instrumentów strunowych jak viola da gamba czy fidel oraz wystawa, "klinika" i produkcja fletów prostych firmy Conrad Mollenhauer, zorganizowana przy współpracy sklepu muzycznego All4M z Wrocławia.

Czytaj więcej... | Komentarze [ 808 ]

Klinika fletów z Mollenhauera w Polsce!

Klinika fletów z Mollenhauera w Polsce!

Świetna wiadomość dla posiadaczy fletów prostych: firma Mollenhauer wysyła swoją "klinikę fletów" do Polski. Będzie ona działać przez dwa dni w czasie trwania Schola Cantorum w Kaliszu w styczniu 2013 r. Można przywieźć swoje nieco sfatygowane flety nie tylko firmy Mollenahuer, ale i innych firm i przy pomocy "lekarza" z Fuldy przywrócić im dawną świetność.

Czytaj więcej... | Komentarze [ 683 ]

strona 1 z 114 | nastepna >>